THBT20011D
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
THBT20011D
  • 1
Mega Source # : MEGA-THBT20011D
Manufacturer : STMicroelectronics
Packaging : Tube
Description : TRISIL BIDIR OVP ASD 8-SOIC
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Off State : 200V
Voltage - Breakover : 290V
Series : THBT, TRISIL™
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Elements : 3
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 30A
Current - Hold (Ih) : 150mA
Capacitance : 80pF