TSS83L45
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TSS83L45
Mfr.Part # : TSS83L45
Manufacturer : Taiwan Semiconductor
Description : DIODE SCHOTTKY 45V 3A SOD128
Stock : 97906
Product Category : Diodes - Rectifiers - Single
Capacitance @ Vr, F : 220pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) : 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 500 µA @ 45 V
Diode Type : Schottky
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -55°C ~ 150°C
Package / Case : SOD-128
Product Status : Active
Speed : Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package : SOD-128
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 560 mV @ 3 A