CF14JT18R0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CF14JT18R0
Mfr.Part # : CF14JT18R0
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 18 OHM 5% 1/4W AXIAL
Stock : 61687
Product Category : Through Hole Resistors
Composition : Carbon Film
Features : Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : Axial
Power (Watts) : 0.25W, 1/4W
Product Status : Active
Resistance : 18 Ohms
Supplier Device Package : Axial
Temperature Coefficient : 0/ -400ppm/°C
Tolerance : ±5%