AM162.8CR332
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
AM162.8CR332
Mfr.Part # : AM162.8CR332
Manufacturer : Anatech Electronics Inc.
Description : 162.8000 MHZ CRYSTAL BAND PASS F
Stock : 35000
Product Category : Monolithic Crystals
Bandwidth : 3.15 kHz
Frequency - Center : 162.8 MHz
Impedance : 50 Ohms
Insertion Loss : 8dB
Mounting Type : Chassis Mount
Operating Temperature : 0°C ~ 50°C